Třetí věk » Předměty » Kaleidoskop zajímavostí

Kaleidoskop zajímavostí

Předmět pro studenty 1. - 5. ročníku.

 

Lektorka:

Věra Benešová

 

Anotace:

V tomto předmětu bychom se věnovali povídání o nevšedních tématech se zajímavými lidmi z různých oblastí a oborů. Námi kladené otázky by nám pomohly našeho hosta podrobně vyzpovídat a obohatit se poznatky z jiných mezipředmětových oborů a odvětví.

Představíme si projekt Klubu českých turistů Pěší trasy pro zdraví a oblast Turistických značek.  Seznámíme se s kulturní antropoložkou a etnoložkou, která nám představí organizaci UNESCO. Sejdeme se s kastelánkou z Národního památkového ústavu a zaposloucháme se do klasické hudby doplněné vyprávěním o některých známých i neznámých skladatelích, včetně ukázek z literatury.

Necháme si poradit od výživové poradkyně a bude čas i na návštěvu spisovatele s ukázkami jeho tvorby. Pozveme mezi nás zástupce Euroregionu Krušnohoří, nebude chybět povídání o skladování potravin, přiblížíme si životní příběhy některých ženských historických postav z oblasti hudby, malířství, lékařství, kultury a vzdělávání.

Zajímavých a inspirujících osobností kolem nás je hodně a někteří budou hosty v našich dalších setkáváních v rámci předmětu Kaleidoskop zajímavostí.

 

Časová dotace:

  • frekvence: 1x měsíčně (4 přednášky za semestr)
  • délka přednášky: 2,5 hodiny
  • maximální kapacita ve skupině: 33 studentů

 

Cena kurzu: 200 Kč / semestr


Změna lektora či hodinové dotace vyhrazena.