Archiv akcí » 2012 » Únor

NOC V KNIHOVNĚ

29. února proběhla akce nazvaná Noc v knihovně. Součástí akce byl zábavný program pro malé i velké.

Květinový workshop

Ve čtvrtek v pozdní odpoledne se sešlo jedenáct žen a dvě malé slečny
v ateliéru MěK Louny. Již potřetí paní Blanka Stroosnijder přivezla z Holandska čerstvé květiny, tentokrát růže a gerbery.

Papua Nová Guinea – Ostrov lidojedů

Ve středu 22. 2. 2012 se v knihovně opět sešli příznivci zeměpisných přednášek a virtuálního cestování. Hostem byla tentokrát Jitka Stehlíková, studentka Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Masopust s knihovnou

V deset hodin, dne dvacátého, měsíce února, roku dvoutisícího dvanáctého byl zahájen rej a průvod masopustní naším městem královským.

Hrátky s drátky a korálky

V pátek 17. února se v Městské knihovně Louny sešla parta lidí, kterým učarovaly korálky. Technika korálkování však není pouhé navlékání kuliček, ale zejména pak vytváření různých obrazců a tvarů. Tyto výrobky nemusí zdobit jen ženy, ale i naše příbytky. V kurzu Drátkované stromečky jsme si trochu zahrály na jaro a vytvořily dekorace různých tvarů a barev. Pod rukama šikovných dam vyrostly břízky, smuteční vrby, jabloň s jablíčky a řada dalších.

Úspěšní v lounské knihovně

Městská knihovna Louny připravila pro své čtenáře a návštěvníky nový cyklus besed „Úspěšní 2011“. Široká veřejnost se při nich pravidelně setkává s úspěšnými osobnostmi a týmy ze všech oblastí společenského života, které byly v rámci České republiky za své úsilí v roce 2011 oceněny.