Archiv akcí » 2012 » Květen

Austrálie a ostrovy Jižního Pacifiku

Čtenáři i nečtenáři mohli navštívit další zeměpisnou přednášku, která se konala v MěK Louny.
Ve středu 30. 5. 2012 se v MěK Louny uskutečnila další zajímavá beseda s názvem „Austrálie a ostrovy Jižního Pacifiku“.

Záchranáři v lounské knihovně

Městská knihovna Louny se v letošním roce, kdy jí patří titul Městská knihovna roku 2011, rozhodla uspořádat cyklus besed „Úspěšní 2011“. Každý měsíc probíhá setkání, jež je tematicky zaměřeno na úspěšné osobnosti a týmy ze všech oblastí společenského života, které byly za své schopnosti v rámci České republiky v roce 2011 oceněny. Akce je určena pro širokou veřejnost.

Lounská LiteraTúra

Zajímavá místa v Lounech, originální výběr literatury a předčítači se vztahem k místu a čtenému textu, to vše spojené putováním posluchačů se rovná Lounská LiteraTúra.

Premiérový ročník začal na dvorku Městské knihovny Louny čtením Dagmar Bahnerové z okna ředitelny. Vybrala si báseň Venuše a Adonis od Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského.

Férová snídaně v Lounech

Na dvorku Městské knihovny v Lounech se v sobotu 12. 5. dopoledne férově snídalo. Knihovna se tak připojila k podpoře produktů fair trade, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce v rámci Světového dne pro fair trade.

60. léta – Květinový mejdan na dvorku

U příležitosti 45. výročí vzniku hnutí hippies se v pátek 4. 5. 2012 konal na dvorku Městské knihovny Louny koncert, který byl tematicky zaměřen právě na 60. léta a hnutí hippies.

Shakespeare je taky tak trochu Angličan

Městskou knihovnu Louny 3. května navštívila významná osobnost evropské literatury, anglista, překladatel a shakespearolog, pan profesor Martin Hilský, v loňském roce vyznamenaný prezidentem republiky Medailí Za zásluhy za celoživotní překladatelskou činnost.