Aktuality » Zírej na ten kraj II - soutěž pro čtenáře a uživatele knihoven

Zírej na ten kraj II - soutěž pro čtenáře a uživatele knihoven

V letošním roce vydala Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem publikaci Zírej na ten kraj: toulkly s knihovníky Ústeckým krajem. Kniha obsahuje 28 zajímavých tipů na výlety po Ústeckém kraji a slouží nejen jako turistický průvodce, ale i jako cestovatelský deník, do kterého lze zaznamenávat zážitky z cest, vlepovat fotografie, kreslit obrázky. Finální podobu tak každá knihovna získá až v rukou čtenářů, kteří je zaplní svými vlastními příběhy. Publikace má velký úspěch (nejen) u našich čtenářů. Pro velký zájem o knihu jsme se tak rozhodli v příštím roce vydat ještě druhý díl.

Druhý díl by SVKUL chtěla věnovat tipům uživatelů a čtenářů a zveřejnit tak místa, která rádi navštěvují a chtěli by je doporučit dál. Knihovny vyhlásila z toho důvodu soutěž a každý se tak může zapojit a stát se spoluautorem. Stačí jen odeslat svůj výletní tip v několika krátkých větách a 2-3 fotografie. Každý čtenář, jehož příspěvek se v knize po jejím vydání objeví, získá 1 výtisk publikace zdarma.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá:

  1. vybrat místo v Ústeckém kraji, jehož návštěvu byste chtěli doporučit dalším lidem
  2. ověřit si, zda toto místo není již v prvním díle - seznam míst prvního dílu zde
  3. napsat několik krátkých vět (max. 3), čím je podle vás místo zajímavé/krásné, co doporučujete, co vás zaujalo, na co nezapomente, důvod, proč by měl někdo místo navštívit (např. "Zámek Yyzž je moc zajímavý nejen svou historií, pokud vystoupáte až na vrchol věže a rozhlédnete se, uvidíte pod sebou město a kolem hustý les. Těch 800 schodů za ten pohled stojí.")
  4. připravit si fotografie, které mohou být v publikaci použity (2-3 snímky z jednoho místa, bez osob, velikost minimálně 1-2 MB), musí se jednat o autorské fotografie (zasláním fotografií dáváte souhlas k jejich publikování)
  5. všechny výše zmíněné podklady odeslat na e-mailovou adresu lukesova@svkul.cz

 

Uzávěrka soutěže  pro odeslání příspěvků je 31. 12. 2021. K tipům kolegyně/kolegové ze SVKUL připojí reálie (tento text píšeme my a je i příslušně ozdrojován; čtenáři sepíší opravdu jen svůj tip na návštěvu historické památky, výlet, přírodního úkazu...)

 

Celá pravidla soutěže, další informace a tipy jsou zveřejněna na webových stránkách SVKUL.

 

Zírej na ten kraj II - pravidla