Aktuality » On-line semináře SVĚT MÉDIÍ

On-line semináře SVĚT MÉDIÍ

Seminář otevírající témata jako jsou fake news, (ne)pravdy v médiích, konspirační teorie, ovlivňování veřejnosti apod. Tedy témata, která právě v současné době jsou velice aktuální. Přihlašte se prostřednictvím e-mailu kunc@mkl.cz.

Proč Češi věří konspiračním teoriím a co s tím můžeme dělat?

Polovina české populace věří konspiračním teoriím o coronaviru. Čím více lidé propadají nepravdivým informacím, které někdo záměrně vytváří a šíří, tím méně jsou ochotni dodržovat základní protiepidemická opatření.

Co nám říká nejnovější průzkum agentury STEM? Jak se mohou obyčejní lidí vyznat v informačním chaosu a nepropadnou konspiracím? Již třetím rokem pokračujeme v cyklu Svět médií, v rámci něhož se studentky a studenti setkávají se zajímavými hosty a lektory. Poznáváme zákoutí novinářské práce, ale také temná zákoutí internetu a sociálních sítí. Coronavirová krize nám znemožnila potkávat se osobně. Proto se potkáváme v online prostředí. Na úvodní akci nového ročníku se setkáte s lektorem Jaroslavem Valůchem. Představíme si poznatky nového výzkumu a konkrétní případy konspiračních teorií a dezinformací.

 

Více informací na www.mkl.cz/media.