Aktuality » O knihovně a knihovnících

O knihovně a knihovnících

Knihovně k narozeninám přišel zabubnovat soubor Superkus složený z žáků ZUŠ Louny, který vede pan učitel Jiří Soukup. O knihovně a knihovnících besedovala tentokrát na dvorku knihovny ředitelka  Dagmar Kučerová společně s Bohumírem Roedlem, knihovníky a veřejností.

V první části besedy pan Roedl vzpomínal na Jiřího Jedličku, a to nejen na vynikajícího a sečtělého ředitele knihovny, ale také na blízkého přítele, se kterým ho pojily společné zájmy. Připomněl i osobnost dalšího výrazného ředitele Ivo Markvarta, který především svou publikační činností zanechal výraznou stopu v dějinách lounského knihovnictví.

Celé setkání moderovala ředitelka Dagmar Kučerová, která mluvila o úkolech a výzvách, které řešila a řeší při výkonu své funkce, například o vytvoření důstojných podmínek pro knihovnu přestěhováním do domu č. p. 1 na Mírovém náměstí. Shrnula činnost knihovny v posledních letech v oblasti práce se čtenáři i s knihovnickým fondem. Připomněla, že v současnosti už knihovny nejsou ani zdaleka jen půjčovnami knih, ale především místy vzdělávání všech generací a také centrem komunit, která spoluvytvářejí náplň jejich práce.  

Zapojili se i knihovnice a knihovníci z městské knihovny i blízkých místních knihoven. Ti zavzpomínali na svou cestu k profesi knihovníka a přidali, proč mají svou práci rádi.  

 

Jitka Andrlová, MKL