Aktuality » #knihovnyprotiviru

#knihovnyprotiviru

I když jsou všechny knihovny zavřené, mají i v těchto časech stále co nabídnout. V reakci na obrovskou poptávku po elektronických zdrojích dostupných na dálku byl spuštěn webový průvodce #KnihovnyPROTIviru (https://protiviru.knihovny.cz), který chce lidem usnadnit hledání i výběr.

Na své si přijdou ti, co hledají zdroje pro dopsání diplomky, rodiče, jejichž děti se doma už nudí, nebo všichni ostatní čtenáři, kteří nyní přišli o přístup ke klasickým knihám. Na přípravě se podíleli pracovníci Knihovny.cz, Digitálníknihovny.cz, za výrazné porpory PR oddělení a dalších pracovníků MZK, která činnost Knihovny.cz zastřešuje.

Studenti VŠ zde najdou i odkaz na dočasně zpřístupněné digitalizované fondy Národní knihovny ČR a Moravské zemské knihovny, které až dosud byly dostupné jen ze studoven. Vývojáři MZK i NK ČR na tom intenzivně spolupracovali několik dní i nocí.

Pomozte prosím v šíření povědomí o tomto průvodci, třeba sdílením příspěvku na FB

https://www.facebook.com/mzk.cz/photos/a.153118160037/10163365067090038/?type=3&theater

Průvodce je stále aktualizován. Pokud byste věděli ještě o nějakém důležitém a kvalitním zdroji, napište na knihovnyprotiviru@mzk.cz.

Současně je také uveden v život hashtag #knihovnyprotiviru a tímto bychom vás chtěli vyzvat k jeho používání. Nabízíte veřejnosti v čase zavření něco unikátního, streamujete, šijete roušky? Podělte se o to na soc. sítích a doplňte #knihovnyprotiviru. Spojíme tak síly dohromady.

 

portál Knihovny.cz