Archiv akcí » Články » Poděkování dobrovolnicím

Poděkování dobrovolnicím

Spolek paní, dam a dívek slaví 10 narozeniny.

4. října 2017 oslaví Spolek paní, dam a dívek 10 let svého působení při Městské knihovně Louny.

Činnost spolku je zaměřena na různé výtvarné dílny (vánoční, velikonoční, prázdninové, patchworkové, pletení z papíru atd.). Dámy také pořádají různé výstavy a zapojují se do rozličných projektů (Festival Bez zámků, Masopust, Den pro dětskou knihu, Vítání čtenářů, Jablečné slavnosti a mnoho dalších).

Jako poděkování za jejich aktivity jim ředitelka MKL, Dagmar Kučerová, připravila „tajný výlet“. Členky spolku vyrazily od knihovny a neměly tušení, kam jedou. Cíl brzy zjistily, výlet začal na peruckém zámku v Muzeu českého venkova. Zde zhlédly krásnou expozici od zemědělských strojů, přes šicí stroje, pračky, nádobí až po dětské hračky. Po prohlídce výstavy se přesunuly do penzionu Za dubem, kde byl připraven výtečný oběd. Po něm následovala beseda s Janou Vlkovou, autorkou Květinové kuchařky. Ta přichystala dámám ochutnávku zahradních květin a podělila se s nimi o své zkušenosti, jak je používat. Ještě proběhlo focení s profesionálním fotografem. Celý den ubíhal v příjemné atmosféře a splnil přání dam: „Hodně vidět a zažít, málo chodit a dobře se najíst“.

V neděli 8. října oslavy pokračují Jablečnými slavnostmi a vernisáží výstavy prací dam ze spolku, která bude v prostorách knihovny do konce měsíce října. Všichni, jste srdečně zváni.

Ilona Konířová, MKL