Aktuality » Závěr prvního ročníku studia Druhého věku studenti oslavili autorskou výstavou

Závěr prvního ročníku studia Druhého věku studenti oslavili autorskou výstavou

Na začátku letošního školního roku zahájili v Městské knihovny Louny studium lidé v produktivním věku, kteří se chtějí dále vzdělávat. Těmto zájemcům knihovna nabídla čtyři studijní obory.

Umělou inteligenci navštěvují studenti, kteří chtějí získat informace o této moderní technologii. Jejím vyučujícím je lektor Martin Vaňo. Dalším vzdělávacím oborem je Film, kde se studenty diskutuje nad shlédnutými díly ředitelka knihovny Dagmar Kučerová společně s lektorkou Kateřinou Suchou. Třetím, volitelným je obor Tajemství Loun první republiky. V něm lektorka Jitka Andrlová přibližuje toto důležité období dějin města a propojuje ho se současností.

Čtvrtým oborem je Ateliér zaměřený na aktivní výtvarnou tvorbu. Studenti, kteří jej navštěvovali, se během roku seznámili s několika výtvarnými technikami. Ty dokázali velmi zručně použít a na společné téma „Květiny“ vytvořit první společnou výstavu. V Ateliéru vládla během celého školního roku velmi příjemná a tvůrčí atmosféra, ve které se všem velmi dobře dařilo rozvíjet své výtvarné dovednosti.

Dobrá a slavnostní nálada panovala i na vernisáži, kterou přišli podpořit svým vystoupením i žáci ZUŠ Louny pod vedením učitelek Ivany Derflerové a Kateřiny Štolové. Radost z tvorby je znát na celé výstavě, na kterou jste srdečně zváni do prostor galerie MKL do konce měsíce června.

Těšit se můžete i na druhý ročník projektu Druhý věk, který bude příští rok v MKL pokračovat.

 

Jitka Andrlová, MKL