Aktuality » Vzpomínka na lounského krejčího Jaroslava Kopřivu

Vzpomínka na lounského krejčího Jaroslava Kopřivu

Cyklus besed Tajemství Loun pokračuje i v dalším ročníku studia Třetího věku v Městské knihovně Louny. Tentokrát přišel se studenty besedovat a představit svou novou knihu „Říkali mu Jehlička“ spisovatel Daniel Bukvaj společně se svojí ženou Kateřinou. Daniel publikoval už tři knížky věnované dětem a nyní vyšla jeho prvotina určená dospělým, kteří si pamatují jeho dědu, pana Jaroslava Kopřivu.

Ten se vyučil pánským krejčím v době první republiky. „Děda mě naučil svému řemeslu, díky kterému jsem měl otevřené dveře i ve vyhlášeném pražském krejčovství u Adama, kde se v devadesátých letech minulého století šilo stejně kvalitně jako v době první republiky. Byl pro mě velkým životním vzorem, a tak jsem o něm napsal i knížku mých osobních vzpomínek,“ řekl autor. Studenti společně s ním rádi zavzpomínali na velkou a svéráznou osobnost pana Kopřivy.

Beseda by měla být pro studenty Třetího věku inspirací ke vzpomínání na předky a předávání těchto vzpomínek mladším generacím. Studenti byli v závěru vyzváni nejen, aby sdíleli své vzpomínky na Jaroslava Kopřivu, ale aby také sepsali vzpomínky na rodiče i prarodiče.

 

Jitka Andrlová, MKL