Aktuality » Týden knihoven: Propojení literatury a zábavy

Týden knihoven: Propojení literatury a zábavy

Městská knihovna Louny si pro své návštěvníky v rámci celostátní akce "Týden knihoven" připravila rozmanité aktivity. A nezapomněla ani na děti i jejich rodiny. V úterý a ve středu nabídla žákům základních škol jedinečnou příležitost setkat se zajímavými osobnostmi světa knih. Besedy s ilustrátorkou Galinou Miklínovou a spisovatelkou Naďou Revilákovou byly velkým lákadlem týdne, který spojoval knihy, umění i zábavu.

Při besedách s Galinou Miklínovou měly děti příležitost nahlédnout do světa ilustrací, dovědět se více o procesu jejich tvorby a také o tom, co stojí za vznikem animovaných filmů. Galina Miklínová, která má na svém kontě ilustrace k mnoha oblíbeným knihám pro děti, představila svou tvůrčí práci v knižní i filmové podobě.

Následovala beseda se spisovatelkou Naďou Revilákovou, autorkou série knih "Hanka versus historie". Naďa Reviláková dětem ukázala, že knihy mohou být skvělým způsobem, jak se podívat do minulosti a současně se zabavit. Možná že někoho také inspirují k pátrání v historii vlastní rodiny.

Na závěr týdne knihovna připravila akci, která přivedla děti i dospělé k pohybu. Pátrací hra v parku byla plná zábavných úkolů i pohybových aktivit. Hlavním tématem byla zvířata, a tak mohly děti i celé rodiny pátrat po 16 stanovištích, kde plnily různé úkoly. Všech 90 zapojených týmů se dostalo zdárně do cíle. Děti obdržely drobné dárky a dárkový poukaz na první průkazku do knihovny. Hlavním vrcholem akce pak bylo večerní promítání filmu "Tajný život mazlíčků" v letním kině, což přineslo do akce další dávku zábavy pro všechny generace.

Akce “Týdne knihoven” přilákaly stovky účastníků, kteří si mohli potvrdit, že s knihovnou se dozví spoustu zajímavých informací, ale užijí si i plno zábavy.

Knihovna děkuje všem za účast a těší se na další setkání.

 

Jana Hrbková, MKL