Aktuality » Mladí talenti zazářili na Dětské scéně v Lounech

Mladí talenti zazářili na Dětské scéně v Lounech

V Lounech se během víkendu 20. – 21. dubna konala krajská recitační soutěž Dětská scéna 2024, která shromáždila mladé talenty z celého Ústeckého kraje. Mladí recitátoři ve věku od 7 do 15 let předávali své texty poezie i prózy lektorskému sboru i početnému publiku.

Přehlídka probíhala ve čtyřech kategoriích. Pro recitátory 1. kategorie bylo krajské kolo tou nejvyšší metou. Zástupci zbylých tří kategorií mohli získat postup na národní přehlídku Dětská scéna Svitavy, která se bude konat v červnu.

Lektorský sbor ve složení Eva Suková, Berit Blumaierová a Taťána Mádlová vyslechl 70 textů poezie i prózy. Lektorky hodnotily nejen výběr textů a jejich interpretaci, ale i jevištní projev a celkový dojem recitátorů. Všichni sólisté předvedli skvělé výkony a porota měla těžký úkoly vybrat ty, kteří budou Ústecký kraj reprezentovat ve Svitavách.

Laureátkami 1. kategorie se staly Anežka Pětíková a Julie Macháčková. Cenu poroty s přímým postupem na celostátní přehlídku Dětská scéna Svitavy 2024 získali Štěpánka Bártová a Dominika Švandrlíková ve 2. kategorii, Iva Černá a Jan Hošek ve 3. kategorii a Zuzana Holečková a Daniel Zeman ve 4. kategorii. Kompletní výsledkovou listina je na webu www.mkl.cz/prehlidky.

Dětská scéna 2024 v Lounech opět potvrdila vysokou úroveň dětské recitace v Ústeckém kraji a ukázala, že v mladé generaci roste mnoho talentovaných recitátorů. Přehlídka byla zároveň skvělou příležitostí pro mladé lidi, aby se setkali se svými vrstevníky se stejným zájmem a sdíleli s nimi svou vášeň pro recitaci.

Všem oceněným gratulujeme k jejich skvělým výkonům a přejeme mnoho dalších úspěchů v recitační kariéře.

Přehlídku finančně podpořily Ministerstvo kultury a MŠMT prostřednictvím národního informačního a poradenského střediska pro kulturu NIPOS-ARTAMA, Ústecký kraj, recitátoři byli tradičně obdarováni výrobky Spolku paní, dam a dívek.

 

Ondřej Kunc, MKL

 

Fotogalerie - 2. kategorie

Fotogalerie - 3. kategorie (2. část)

Fotogalerie - 4. kategorie