Aktuality » Kup knihu k Ježíšku

Kup knihu k Ježíšku

Projekt Moravské zemské knihovny spolu s krajskými knihovnami pro motivování veřejnosti k nákupu knih před Vánoci, ideálně přes e-shopy nakladatelů, a jejich darování pod stromeček.

S ohledem na opětovnou nelehkou situaci na knižním trhu projekt navazuje na jarní kampaň a rozšiřuje ji. S blížícími se Vánocemi organizátoři chtějí motivovat veřejnost k nákupu knih, ideálně přes e-shopy nakladatelů, a jejich darování pod stromeček. Každý tak může udělat radost dvakrát - svému blízkému i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Poraďte svým blízkým, jaká knížka by Vám pod stromečkem udělala radost. Inspirujte a dejte tak tip i široké veřejnosti. Sdílejte své přání na sociálních sítích a připojte se k výzvě použitím hashtagu #kupknihukjezisku.

Postupně se budou zveřejňovat obsahy na podporu výzvy. Jedná se především o cca 5 streamovaných večerů s českými autorkami i autory a moderátorkou Adélou Elbel, které budou ke zhlédnutí na Facebookovém profilu Moravské zemské knihovny. První večer s Arnoštem Goldflamem můžete sledovat 19.11. od 19:00 hodin zde.

Na portále Knihovny.cz (konkrétně online.knihovny.cz) najdete žánrové inspirační seznamy, které mohou veřejnosti pomoci s výběrem té správné knížky pod stromeček.