Aktuality » Kuchyňská čeština

Kuchyňská čeština

Na konci června byla sice rozdána vysvědčení studentům českého jazyka (ukrajinským uprchlíkům), ale neformální konverzace běží dál. Městská knihovna Louny (a především lektoři-dobrovolníci) považují za důležité jazyk upevňovat i během prázdnin a také poskytnout prostor pro setkávání lidí, kteří se nacházejí v nezáviděníhodné životní etapě.

Mimo běžných konverzací přichází lektoři také s programem, který vzájemně oba národy může sblížit. Jako doma v kuchyni… mluví se, něco se dělá, o něčem diskutuje…

S nápadem vyšívat, úplně obyčejně, přišla knihovnice Jitka Andrlová. „ Bylo zajímavé srovnání tradice našich a jejich výšivek“, komentovala lekci Jitka Andrlová, slovíčka i konverzace proběhla na začátku, pak se jen a jen soustředěně vyšívalo!

Pocit z fotografie jasně napovídá, že se„ kuchyňská“ lekce češtiny líbila a že i taková může být cesta ke zvládnutí jazyka.

Neformální konverzace probíhá každé pondělí od 18 do 19 hodin (v ateliéru knihovně na Mírovém náměstí), je zdarma, zájemci se nemusí nikde registrovat.

Formální kurzy pak budou pokračovat od září.

 

Dagmar Kučerová, MKL