Aktuality » Knížky do dětských domovů

Knížky do dětských domovů

Asi každý z nás zažil pocit, když jsme někomu udělali radost. Rozzářené oči, překvapení a štěstí. A někdy k tomu stačí opravdu jen málo. Stejně tak je to s Knížkami do dětských domovů. Projekt vznikl v loňském roce jako reakce na přání dětí, které v domovech žijí. Jeho cílem je vykouzlit úsměv na jejich tvářích. I Vy můžete přispět k tomu, aby měly větší možnost ponořit se do rozmanitých příběhů či vyhledávat zajímavé informace.

Městská knihovna v Lounech se stala jedním ze sběrných míst tohoto projektu. Darovat můžete nové knihy, ale i zachovalé vlastní, které již nevyužijete. Pokud budete mít chuť, můžete do knihy vepsat nebo vložit své věnování, vzkaz či jakoukoli poznámku pro nového čtenáře. Prosím, nezapomínejte na to, že Vaše knihy jsou určeny pro malé, větší ale i náctileté holky a kluky. Můžete je přinášet do dětského oddělení během otevírací doby knihovny do 30. června 2021.

Tento projekt propojuje lidi, kteří chtějí udělat radost darováním knížky, s dětmi, které knížku rády přijmou s tím, že vědí, že na ně někdo myslí. A proto darujte knížku – darujete radost.

 

Jana Hrbková, MKL

více informací – hrbkova@mkl.cz