Aktuality » Fotografická soutěž Poohří vaším objektivem

Fotografická soutěž Poohří vaším objektivem

Touláte se Dolním Poohřím? Pak nezapomeňte na svých cestách fotit! Od jara do podzimu potrvá už pátý ročník fotografické soutěže Poohří vaším objektivem. Nekrásnější snímky se pak objeví na kalendářích pro rok 2020.

 

Soutěž, kterou vyhlašuje Destinační agentura Dolní Poohří, je otevřena pro každého – profesionální fotografy, amatéry i děti, pro něž je vyhlášena samostatná kategorie. Čas na poslání fotografií vyprší 31. října, poté je vyhodnotí komise. „Soutěž jsme letos vyhlásili o měsíc dříve, už od prvního dubna, aby fotografové stihli i krásné jarní období,“ říká ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Bc. Lukáš Pichlík. Tématicky fotografie téměř nemají omezení – mohou zachycovat krajinu a řeku Ohři, zdejší historii a památky, přírodu či Cyklostezku Ohři.

Fotosoutěž Poohří vaším objektivem se letos koná již popáté. Vloni své snímky přihlásilo 19 dospělých fotografů a dvě děti, celkem dorazilo 179 soutěžních fotografií. Absolutním vítězem se stal Martin Matajzík s fotografií Rybářská loď na Nechranické přehradě.

Na fotografy čekají hodnotné věcné ceny. Jejich snímky se pak objeví na stolním kalendáři pro rok 2020 a dalších propagačních materiálech Dolního Poohří. Pravidelně se koná i výstava vybraných fotografií, která putuje po Dolním Poohří. Letos bude její první zastávkou v listopadu město Žatec.

Termín pro zasílání fotografií prostřednictvím e-mailové adresy info@dolnipoohri.eu končí 31. října 2019. Do soutěže jsou přijímány pouze digitální fotografie ve formátu jpg s maximální velikostí 5 MB a minimálním rozlišením 2480x1748 px. K fotografii nezapomeňte připojit kontaktní údaje a ideálně i stručný popis místa.

Přiložené foto: Rybářská loď na Nechranické přehradě – vítězný snímek 4. ročníku soutěže v roce 2018, autor Martin Matajzík.

---------------------------------------------------------

Kontakt pro média:

Kateřina Táborská, PR servis
Mobil: +420 608 229 863, e-mail: propagace@dolnipoohri.cz

Destinační agentura Dolní Poohří:

Bc. Lukáš Pichlík, ředitel
Mobil: +420 731 086 714, e-mail: reditel@dolnipoohri.cz